نمایش «سوی کابوی» دغدغه امروز جامعه ما را به نمایش می‌گذارد

سوی کابوی

بازیگر نمایش «سوی کابوی» معتقد است این نمایش بسیار با جسارت بوده و در مورد دردهای جامعه امروز سخن می‌گوید.

پاتوق هنر_ محمد شاکری: سعید اکبری فعالیت نمایشی خود را از سال ۷۹ در کرمانشاه شروع کرد، در سال ۹۴ به تهران آمد و زیر نظر اساتیدی چون میکائیل شهرستانی، سیما تیرانداز، فرزاد موتمن، هومن سیدی، مهرداد کوروش‌نیا و سام قریبیان آموزش بازیگری دید. وی هم‌اکنون سومین بازی خود را در نمایش «سوی کابوی» به کارگردانی پریسا محمدی روی صحنه دارد. اجرای این نمایش از دید سعید اکبری بسیار با جسارت بوده و در مورد دردهای جامعه امروز سخن می‌گوید.

اکبری درباره داستان این نمایش می‌گوید: مردم تا اسم تایلند را می‌شنوند با دیدی منفی به آن می‌پردازند در صورتی که این کشور جاذبه‌های دیگری نیز دارد. این نمایش نیز به معضل جدیدی می‌پردازد که دغدغه خود نویسنده (میرعلی اکبری) در تایلند بوده و بسیار جسورانه این متن را نوشته است که البته قابل تحسین است.

سعید اکبری علت انتخاب این را نقش را نزدیک بودن به شخصیت خود یعنی فردی عاطفی و هم قوم عنوان کرد و افزود: حتی اگر قرار نبود با زبان کردی صحبت کنم باز هم این نقش را می‌پذیرفتم چون کار با خانم محمدی را خیلی دوست داشتم.

وی با تشکر از پریسا محمدی و صادق ملک خطاب به مخاطبین تئاتر گفت: امیدوارم این کار در جشنواره‌های زیادی بدرخشد و اگر کسی واقعا به تئاتر علاقه دارد این نمایش را از دست ندهد چرا که اثری بسیار متفاوت است.

«سوی کابوی» بهمن و اسفند ۹۶ در تماشاخانه دیوار چهارم ساعت ۲۰:۳۰ اجرا خواهد داشت. مخاطبان می‌توانند از طریق سایت تیوال برای خریداری بلیط اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

*