قطب‌الدین صادقی پس از تماشای «تب سرد روی پیشانی داغ»: شرف این اثر بیان انتقادی وضعیت کنونی است

قطب الدین صادقی

نمایش «تب سرد روی پیشانی داغ» نوشته علی حاتمی‌نژاد و کارگردانی حسن عابدی این روزها در تالار سایه تئاتر شهر روی صحنه است. دکتر قطب‌الدین صادقی به تماشای این نمایش نشست.

پاتوق هنر: دکتر قطب الدین صادقی بعد از تماشای این نمایش گفت: «این نمایش را من می شناسم و اولین بار توسط بچه های خراسان اجرا شد و اتفاقا داور منطقه بودم و آن را انتخاب کردم. این اثر بعد از اینکه به جشنواره فجر آمد، بازهم من داورش بودم و آن را انتخاب کردم. همان زمان هم تلاش کردم که همکاران هم نظر مثبت داشته باشند و جایزه منطقه را هم بردند».

او گفت: «چیزی که در این نمایش بسیار حائز اهمیت است و به خوبی در اجرا توسط گروه زنده شد، بحران عاطفی نسل جوان این دوره است، اینکه همه آنها سرگشته بین عشق و رابطه‌های سرسری هستند. شرف این متن و این اجرا در این است که یک تصویر تحلیلی و انتقادی از وضعیت کنونی را مقابل چشمان ما باز می‌کند و با تکیه بر ابعاد عاطفی و لحظات درست حسی که پیام دهکردی و عارفه لک در صحنه خلق می‌کردند، خیلی خوب نقاط عطف را نشان می دادند».

او ادامه داد: «این مسائل باید به خوبی به مخاطب نمایش داده شود و کم ترین شرافتی که می تواند یک تئاتر ایرانی برای مخاطب ایرانی داشته باشد، نمایش درست همین مسئله است. این نوع نگاه مناسب زندگی ایرانی و بحران های ماست تا با اندکی شناخت بتوانیم خودمان را اصلاح کنیم. من واقعا از اینکه این اثر را دیدم خوشحالم».

تب سرد روی پیشانی داغ از اول دی ماه ساعت ۱۸ در سالن سایه مجموعه تئاتر شهربه روی صحنه می رود. علاقمندان به تماشای این نمایش می‌توانند هر روز غیر از شنبه‌ها  به تئاتر شهر مراجعه کنند. همچنین  می توانند جهت خرید بلیط به سایت تیک ۸ به آدرس http://tik8.co/2kC95zn  مراجعه نمایند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

*